Spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia życzę pięknie.
Materiały konferencyjne - Republika Edukacji 5.
21 stycznia 2017 r.
21 stycznia 2017 r.
Cziko... ciągle stanowi część naszego życia...
Kahoot to bezpłatna aplikacja do tworzenia interaktywnego quizu. W zaledwie kilka minut można stworzyć niesamowite narzędzie dydaktyczne, które odmieni każdą lekcję. Dodaj wideo, obrazy i rysunki do pytania i wzmocnij zaangażowanie swoich uczniów! Wykorzystaj urządzenia mobilne uczniów i zaplanuj ciekawą lekcję powtórzeniową!
Rozwój nowych mediów sprawia, że edukacja wkracza w nowy wymiar. Wiedza zaczęła być ogólnodostępna i przekazywana w łatwo przyswajalnej formie. To duże udogodnienie dla wszystkich którzy dążą do poszerzania swoich horyzontów. Ostatnie lata pokazują, że treści przekazywane w formie wideo zyskują na popularności. Dlatego jedną z ciekawszych propozycji dzielenia się wiedzą zaproponowała fundacja WikiVid.
Wordle to bezpłatna aplikacja online do generowania "chmury wyrazów". Chmury dają większą wagę niż słowa, które pojawiają się w tekście źródłowym. Można stworzyć chmury z różnymi czcionkami, wzorami i kolorami. Można je wydrukować lub zapisać do galerii Wordle.
NoteBookCast to wirtualna, darmowa tablica, współpracująca z dowolnymi urządzeniami bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Uczniowie, nie opuszczając ławki mogą umieszczać na niej swoje odpowiedzi/wypowiedzi, a efekt widzi cała klasa!
Chcesz ożywić lekcję, a nie masz pomysłu jak to zrobić?
Pewnie każdy z nas ma trochę inne rozumienie tytułowego e-learningu w edukacji. Dla części z nas e-learning jest synonimem platformy e-learningowej.
Czy jesteśmy w mniejszości?
Są tacy, którym e-learning kojarzy się z innymi narzędziami i uważają, że platforma e-learningowa klasy LMS czy LMCS jest już passe. Nie moją rolą jest oceniać i rozstrzygać, które z tych rozwiązań jest skuteczniejsze z punktu widzenia realizacji celów edukacyjnych!
Spróbuję wam zaprezentować moje rozumienie edukacyjnego e-learningu.
Wykorzystanie nowoczesnych technologii na etapie edukacji wczesnoszkolnej - narzędziownia!
Kody QR są już wszędzie, w gazetach, na przystankach, stronach internetowych, książkach - to dlaczego nie miałyby być w szkole? Młodzież je uwielbia, są świetnym nośnikiem informacji, a zarazem bardzo prostym narzędziem. Posiadając gotowe, wydrukowane kody wystarczy je przyczepić w wyznaczonych miejscach szkoły/klasy, a uczniowie będą zachwyceni/zaciekawieni. Zobacz w jaki sposób możesz wykorzystać QR w swojej szkole i rozpocznij prawdziwą inwazję!
TinkerCAD to darmowe narzędzie online do tworzenia i edycji modeli 3D. Jest własnością firmy Autodesk. Tak, tak! To ta firma od AutoCada i projektu 123D. Program jest banalnie prosty w obsłudze i przyjazny nawet dla początkujących użytkowników. Fajna zabawa z edukacyjnym przesłaniem!
Czasopismo elektroniczne otwartej edukacji. Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 3488.
Treści zamieszczone w czasopiśmie elektornicznym udostępniane są bezpłatnie. Korzystanie przez użytkowników z treści opublikowanych w czasopiśmie nie wymaga zgody Fundacji Marchewkowe Pole. Przy czym oznaczone w serwisie treści jako treści będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.