środa, 23 październik 2019

Moodle 3.2 wydane!

Posted On środa, 07 grudzień 2016 14:03 Napisane przez Piotr Halama

Stało się :) Urodziło się wydanie Moodle 3.2! Martin Dougiamas napisał na oficjalnej stronie moodle.org, że jest szczęśliwy z wydania nowej wersji Moodle 3.2. Ta nowa wersja jest kolejnym dużym krokiem do przodu dla naszego projektu open - source. Jestem dumny z tego, w jaki sposób cała nasza społeczność, setki programistów i użytkowników Moodle pracowali nad rdzeniem Moodle, aby utrzymać naszą wspólną misję najlepszej platformy do zarządzania nauką na planecie. Piękne słowa :)

Co nowego?

Wprowadzono nowy motyw rdzenia -  Boost, oparty na Bootstrap 4 wyznaczający nowy kierunek w jakim Moodle podąża w kontekscie wyglądu i funkcjonalności. Zmiany nie są zbyt radykalne, więc długoletni użytkownicy Moodle nie będą mieć problemów z ogarnięciem nowego tematu. Boost daje witrynom Moodle świeżą, nową strukturę dopasowującą się do wielu stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Poprawiono nawigację i konfigurację, więcej jest miejsca na ekranie dla ważnych treści kursu. Ulepszono moduł do obsługi wiadomości i powiadomień. Inne ważne funkcje obejmują wbudowany odtwarzacz multimedialny oparty na video.js, który zawiera pełne wsparcie dla napisów wideo i napisów, a także obsługę nowych wtyczek opartych na innych odtwarzaczy multimedialnych.

Oczywiście zmian jest znacznie więcej :)

W sumie jest około 623 ulepszeń i poprawek błędów!

Czasopismo elektroniczne otwartej edukacji. Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 3488.

Licencja

Treści zamieszczone w czasopiśmie elektornicznym udostępniane są bezpłatnie. Korzystanie przez użytkowników z treści opublikowanych w czasopiśmie nie wymaga zgody Fundacji Marchewkowe Pole. Przy czym oznaczone w serwisie treści jako treści będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.