środa, 18 wrzesień 2019

Quizuj z KAHOOT!

Posted On czwartek, 14 kwiecień 2016 08:10 Napisane przez Anna Dagmara Pozierak

Kahoot to bezpłatna aplikacja do tworzenia interaktywnego quizu. W zaledwie kilka minut można stworzyć niesamowite narzędzie dydaktyczne, które odmieni każdą lekcję. Dodaj wideo, obrazy i rysunki do pytania i wzmocnij zaangażowanie swoich uczniów! Wykorzystaj urządzenia mobilne uczniów i zaplanuj ciekawą lekcję powtórzeniową!

1. Działa na każdym urządzeniu  z dostępem do Internetu.
2. Bez instalacji, bez zakładania konta - klikasz i grasz!

https://kahoot.it/ - strona do logowania się dla uczniów
https://getkahoot.com/ - strona do tworzenia quziu dla nauczyciela

1. Zakładanie kontaKlikamy:
Sign up for free!  - zarejestruj się za darmo!Choose your role - wybierz swoją role...Wypełnij:

 

2. Tworzenie quizu

Klikamy New K, następnie ? QuizNastępnie nadajemy tytuł i klikam GO!3. Dodawanie zdjęcia/filmu

Wybieramy:- image - zdjęcie
- video - film z You Tube
- aby dodać zdjęcie klikam wybierz plik i wybieram zdjęcie z komputera - aby dodać film klikam video i uzupełniam polaKod ID

Na kanale YouTube wybieram film, który chce umieścić w swoim quizie.

Klikam Udostępnij i pojawia mi się podświetlony na niebiesko kod. Kopiuje go, kasuje wszystko do trzeciego ukośnika i wklejam do quizu w pole ID.UWAGA!!!
Pamiętajmy, iż wklejamy tylko końcówkę!

https://youtu.be/jLjguYrlUj4 

Na dole strony znajduje się panel nawigujący, gdzie mogę dodać pytanie, skasować, skopiować.

Na koniec klikam zapisz i kontynuuj. Następnie  wybieram język, zaznaczam czy quiz ma być prywatny, czy publiczny, ustawiam stopień trudności.Dodaje ilustrację tytułową.I gotowe!Quzi mogę osadzić w mediach społecznościowych, przeslać pocztą emailową. Program wygenerował link do mojego quizu.

4. Quizujemy

Klikam Launch - uruchom

Program wygenerował kod dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli zalogować się do naszego quizu.

Uczniowie wchodzą na stronę internetową: https://kahoot.it/#/ wpisują podany przez nas kod i swoje imię/pseudonim. I widzimy ilu uczniom i komu udało się zalogować.

Aby rozpocząć quiz klikamy start.Na swoich urządzeniach (komputer/tablet/smartfon) uczniowie udzielają odpowiedzi wybierając odpowiedni kolor. Program podsumowuje każde pytanie ujawniając ile było poprawnych, a ile błędnych odpowiedzi.

Kahoot możemy traktować jako rodzaj zabawy, ale również może nam posłużyć do rzetelnego sprawdzenia wiedzy np. zastępując tradycyjną kartkówkę.Klikając save results następnie download przechodzimy do wygenerowanej przez program tabelki w Excelu, która pokazuje nam bardzo dokładne wyniki przeprowadzonego quizu. Dzięki arkuszowi Excel widzimy z czym nasz uczeń radzi sobie bez problemu, a w czym ma braki.Powodzenia w quizowaniu!

Czasopismo elektroniczne otwartej edukacji. Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 3488.

Licencja

Treści zamieszczone w czasopiśmie elektornicznym udostępniane są bezpłatnie. Korzystanie przez użytkowników z treści opublikowanych w czasopiśmie nie wymaga zgody Fundacji Marchewkowe Pole. Przy czym oznaczone w serwisie treści jako treści będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.